Компромат Украины и России

ORD-02.com - ваш надежный источник актуальных новостей и увлекательных статей. Мы поднимаем завесу событий со всего мира, предоставляя вам самую важную информацию. У нас вы найдете интересные расследования, обзоры событий и многое другое. Присоединяйтесь к нашему сообществу активных читателей и будьте в курсе всего, что происходит вокруг вас и в мире!
  1. «Наші партнери розуміють всі виклики і проблеми», каже Олександр Сирський

    Головнокомандувач Збройних сил Олександр Сирський провів розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів генералом Чарльзом Брауном – про це він повідомив увечері 28 березня.

    «Під час розмови обговорили потреби ЗС України у найближчі місяці, питання необхідної допомоги США для України», – написав Сирський.

    Зокрема, уточнив він, йшлося про посилення захисту від російських повітряних ударів, розбудову фортифікацій, а також було проаналізовано «деякі стратегічні питання на перспективу 2024 року».

    «Наші партнери розуміють всі виклики і проблеми. Ми вдячні їм за підтримку. Без такої підтримки нам було б набагато важче воювати з потужним ворогом», – додав головнокомандувач.

    Пресслужба генерала Брауна наразі не коментувала розмову.

    Президент Зеленський 28 березня провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Конгресу США, республіканцем Майком Джонсоном. У ній він розповів про ситуацію на полі бою та обговорив питання допомоги США Україні.

    20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.

    Форум

  2. Читать на русском Read in English

    Путін не планує заморожувати війну в Україні та хоче її повністю окупувати, — Зеленський

    Путін не планує заморожувати війну в Україні та хоче її повністю окупувати, — Зеленський

    Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS заявив, що Володимир Путін не планує заморожувати війну в Україні та хоче повністю її окупувати.

    «Ця людина не хоче закінчити війну. Він продає свою національну ідею – повернення Радянського Союзу, навіть більше, ніж Радянського Союзу – Російської імперії. Він продає цю ідею своєму суспільству. Йому невигідно закінчувати цю війну, поки вона нас не окупує», – сказав український президент.

  3. Раніше суд першої інстанції задовольнив позов Богдана Львова (ліворуч) щодо поновлення на посаді судді Верховного суду

    Шостий апеляційний суд розпочав розгляд справи про поновлення Богдана Львова на посаді судді Верховного суду, звільненого у 2022 році після того, як журналісти «Схем» знайшли у нього російське громадянство, що підтвердили і в СБУ.

    Раніше суд першої інстанції задовольнив позов Богдана Львова щодо поновлення на посаді судді Верховного суду і виплати заробітної плати «за час вимушеного прогулу», з чим Верховний суд не погодився та подав апеляцію. Сам Богдан Львов заперечує наявність у нього громадянства РФ.

    В ході засідання суд у складі головуючого Андрія Кучми та суддів Людмили Бєлової та Володимира Аліменка заслухали доводи представників Верховного суду і Служби безпеки України, яка виступає як третя сторона у цій справі. Частково заслухавши сторони, суд ухвалив рішення зробити перерву і продовжити розгляд справи, призначивши наступне засідання на 25 квітня на 12:00.

    Раніше стало відомо, що Державна міграційна служба України зупинила розгляд питання про позбавлення громадянства України екссудді Верховного суду Богдана Львова, у якого «Схеми» виявили паспорт РФ. У відомстві не дали відповіді на запит журналістів про причини такого рішення, пославшись на «конфіденційність» такої інформації. Про зупинення розгляду вперше стало відомо 7 грудня, під час судового засідання за позовом Львова до Верховного суду про поновлення на посаді судді.

    5 жовтня 2022 року Голова Верховного суду Всеволод Князєв відрахував голову Касаційного господарського суду Богдана Львова зі штату Верховного суду на підставі листа СБУ про наявність у нього громадянства РФ.

    15 вересня того ж року журналісти-розслідувачі «Схем» (Радіо Свобода) оприлюднили розслідування «Український суддя з російським паспортом», в якому навели численні докази з низки джерел та баз даних, в тому числі публічних, що голова Касаційного господарського суду у складі Верховного суду Богдан Львов є громадянином Російської Федерації. Він отримав громадянство ще у 1999 році у Москві, на той момент вже працюючи суддею в Україні. А у 2012 році оновив паспорт після досягнення 45-річчя.

    Журналісти встановили, що в день підпису заяви про отримання паспорта, оформленої від його імені, він перебував у Москві. Саме за російським паспортом Богдана Львова проводилися операції з незадекларованим нерухомим майном його родини в Москві, йшлося в розслідуванні з посиланням на історичні витяги з реєстру нерухомості РФ. В день оформлення цієї угоди він також приїжджав до російської столиці потягом з Києва. Його дружина, яка народилася в Москві, також має громадянство РФ.

    У коментарі журналістам до виходу розслідування сам суддя заперечив, що має російське громадянство, але не надав документальних підтверджень своїх слів.

    Згідно з Конституцією України, набуття суддею громадянства іншої країни – це підстава для припинення його повноважень. У коментарі журналістам до виходу розслідування сам суддя заявив, що російського громадянства у нього немає, але попросив надати йому документи і час, щоб «розібратися», після чого не надав додаткових доказів на підтвердження своїх слів.

    Після виходу розслідування суддя Львов визнав, що в реєстрах РФ є дані про його громадянство, але заявив, що це «якісна підробка» для «дестабілізації роботи судової системи України». 26 та 28 вересня він оприлюднив два дописи на своїй сторінці у фейсбуці, ставлячи під сумнів окремі документи з розслідування, називаючи його «чистим фейком».

    У своєму детальному аналізі «Український суддя з паспортом РФ. Продовження розслідування «Схем»» журналісти спростували звинувачення Львова та покроково підтвердили висновки свого розслідування.

    Журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв, проаналізувавши справу голови Касаційного господарського суду Богдана Львова, також підтвердив, що високопосадовий український суддя має громадянство Російської Федерації. Він виключив, що це могла бути «якісна» підробка, як заявив Львов після виходу журналістського розслідування «Схем», оскільки суддя мав громадянство країни-агресора задовго до публікації журналістами відповідних фактів, що в тому числі випливає із російських баз, вивантажених багато років тому, в які неможливо внести зміни.

    Instagram

    Google News

    Facebook

    Форум

  4. Союзники договорились поставить Украине не менее 1 миллиона снарядов в рамках инициативы Чехии. Сделка обошлась в 1,8 млрд евро, сообщают СМИ.

    Союзники договорились поставить Украине не менее 1 миллиона снарядов в рамках инициативы Чехии, которая предусматривает закупку боеприпасов у третьих стран.

    Об этом сообщает Corriere della Sera.

    Закупка снарядов для Украины: сколько денег обещали выделить союзники на инициативу Чехии Около 14 стран обещали выделить средства на инициативу Чехии по закупке боеприпасов для Украины. Подробнее – на инфографике.

    Изначально Прага намеревалась заказать для Украины 800 тысяч снарядов, однако недавно чешские чиновники нашли ещё 200 тысяч единиц. Точный список поставщиков не раскрывается, но, по данным журналистов, боеприпасы могут быть переданы из Южной Кореи, Турции и, возможно, Южной Африки.

    Отмечается, что Чехия уже заключила контракты на поставку боеприпасов. К инициативе присоединились 15 государств, а сама сделка суммарно обошлась примерно в 1,8 миллиарда евро.

    «Несколько недель назад советник Павла (президента Чехии – ред.) по национальной безопасности Томаш Пояр объявил, что первые поставки начнутся в июне. Сейчас же известно: поставки пройдут в апреле», – указано в публикации.

    Напомним, недавно глава чешского МИД заявил, что Украина потенциально может получить 1,5 млн снарядов в рамках этой инициативы.

    Ранее «Слово и дело» писало, какие ещё поставки боеприпасов обещали Украине. Министр иностранных дел Дмитрий Кулеба также говорил, что поставки боеприпасов не ограничиваются только инициативой Чехии – обсуждается реализация ещё нескольких программ.

  5. Читать на русском Read in English

    Окупанти вдарили по півночі Донецької області: є жертви, пошкоджено багатоповерхівки

    Окупанти вдарили по півночі Донецької області: є жертви, пошкоджено багатоповерхівки

    Російська армія сьогодні, 28 березня, масовано ударила по півночі Донецької області. Унаслідок атаки є жертви серед цивільних.

    Про це повідомляє голів Донецької ОВА Вадим Філашкін та ДСНС України.

    "Північ Донецької області під масованим обстрілом, є жертви серед цивільних", — йдеться у заяві.

    За словами голови області, Миколаївку ворог обстріляв чотирма керованими авіаснарядами – загинула жінка. Також було пошкоджено щонайменше 11 багатоповерхівок та 11 приватних будинків.

    РФ масовано ударила по півночі Донецької області: є жертви, пошкоджені багатоповерхівки qkxiqdxiqdeihrant

    Скріншот: Миколаївка та Дробишеве (deepstatemap.live)

    Під ворожий вогонь потрапив центр Дробишево Лиманської громади. Там постраждала одна жінка. Філашкін додав, що точні наслідки обстрілу наразі встановлюються.

    Фото з місця подій

    ДСНС України повідомила, що понад 3 години тривали аварійно-рятувальні роботи, рятувальники розібрали 20 тонн зруйнованих будівельних конструкцій.

    "Під час робіт з-під завалів було вилучено тіло загиблої жінки", — йдеться у заяві.

  6. Білий дім продовжує закликати спікера Палати представників Конгресу США Майка Джонсона (на фото) винести законопроєкт про допомогу Україні на розгляд

    Президент України Володимир Зеленський 28 березня провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Конгресу США, республіканцем Майком Джонсоном, повідомив сам глава української держави в телеграм-каналі.

    «Розповів про ситуацію на полі бою, зокрема, про стрімке посилення російського повітряного терору. Лише за минулий тиждень українські міста та громади зазнали ударів 190 ракетами, 140 «шахедами» та 700 КАБами. Виведена з ладу найбільша українська ГЕС. У цій ситуації швидке ухвалення Конгресом допомоги для України критично важливе. Ми усвідомлюємо, що в Палаті представників є різні позиції щодо того, як це зробити, але головне – щоб питання допомоги Україні залишалося чинником об’єднання», – написав за підсумками розмови президент України.

    За словами Зеленського, сторони також «обговорили необхідність якнайшвидшого перекриття джерел, з яких Росія фінансує свою війну, та використання заморожених російських активів на користь України».

    Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

    Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

    Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників».

    20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.

    Розподіл допомоги на 60 мільярдів доларів, якого очікує Україна

    Форум

  7. Радник президента США з питань національної безпеки Джон Кірбі

    Білий дім 28 березня різко заперечив заяви президента Росії Володимира Путіна та інших російських високопосадовців про зв’язок нападу на «Крокус Сіті Хол» із Україною.

    «Угруповання «Ісламська держава» несе повну відповідальність за напад», – підтвердив раніше озвучену позицію радник президента США з питань національної безпеки Джон Кірбі.

    «Це нагадує мені слова мого дядька, який мав невелику ферму й вирощував худобу, – він казав, що найкращий продавець гною часто носить свої зразки в роті. Російські чиновники, здається, досить добрі продавці гною», – додав він.

    Кірбі нагадав, що США надали російській владі інформацію про загрозу перед атакою, передали Росії письмове попередження та попередили американських громадян уникати великих зібрань і концертів у Москві.

    Напад на концертну залу стався увечері 22 березня. У будівлі перебувало понад 6000 людей. Група озброєних осіб відкрила вогонь по відвідувачах із автоматичної зброї. Будівля була підпалена. Люди вмирали від кульових поранень та браку кисню внаслідок пожежі.

    26 березня співробітники МНС завершили розбирання завалів на місці згорілого центру. Повідомлялося, що пошук нових тіл не ведеться.

    За числом жертв (143) напад на «Крокус Сіті Хол» є одним із найбільших терактів в історії Росії, більше жертв було лише при нападі на школу в Беслані у 2004 році.

    Про свою причетність до нападу заявило радикальне угруповання «Ісламська держава». Повідомлялося про затримання 12 підозрюваних, чотирьох звинувачують у тому, що вони безпосередньо брали участь у нападі. Президент Росії Володимир Путін щонайменше двічі заявив, що до нападу нібито причетна Україна.

    Жодних доказів цьому не наводиться. Агентство Bloomberg повідомило, що в оточенні російського президента в цю версію не вірять. Президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін намагається перекласти на Київ свою відповідальність за те, що сталося. Країни Заходу застерегли Росію від цього.

    Форум

  8. Новини про бойові дії в РФ викликають позитивні емоції у 73,7% українців . Як свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного компанією "Active Group" за підтримки FutureResearchFoundation, на питання "Які емоції викликають у вас новини про бойові дії у Білгородській області?" 43,6% опитаних відповіли «виключно позитивні» і 30,1% - "більш позитивні". Виключно негативні емоції відчули 3,6 %, більше негативні – 5.1%, а 17,6% не змогли відповісти.

    При цьому, найбільш поширеними емоціями серед українців, що почули новини про бойові дії в Білгороді та Курську стали радість(44,4%) та захоплення(33,2%). Майже в двічі менше українців відчули здивування(17,9%) та спокій(17,7%). Смуток і страх охопив близько 7% опитаних, гнів та відраза 5,3%. П’ята частина(20,5%) опитаних не відчула жодних із перелічених емоцій.

    Співчуття до росіян постраждалих від бойових дій більшість українців не відчувають. На питання про співчуття до цивільних мешканців Білгородщини, що страждають від бойових дій українці в більшості своїй вказали, що не мають жалю 38,6% або ж бажають їм побути у шкірі харків’ян та сумчан 32%. Виражають сильне співчуття – 6,1%, не сильне співчуття – 18,1%. Не визначились з відповіддю – 5.1%

    Про початок бойових дій на території рф відомо 96,9% опитаних, а вперше про ці події почули лише 3,1% громадян. А в значимості цих подій у відношенні до України в тій чи іншій мірі впевнені 69,1%(так і дуже – 25,9%; так частково – 43,2%). Дані події до практично незначимих віднесли 15,4%, до зовсім незначимих 7,6%. Не визначились по цьому питанню 7,9%.

    Більшість українців впевнені, що підрозділам , РДК, Легіону Свободи Росії та "Сибірському батальйону" допомагають українські сили оборони, у відсотковому відношенні опитаних з такою точкою зору – 57,7%. Протилежної ж думки дотримуються 23,9%, вважаючи, що ці формування діють самостійно. Не визначились із відповіддю по цьому питанню мешне 20% опитаних(18,4%).

    При цьому, провідну роль в допомозі РДК, Легіону Свободи Росії та "Сибірському батальйону", на думку більшості українців надає ГУР(50,7% опитаних), майже 15% вважає, що всі перелічені сили долучаються до підтримки. 22,5% не змогли визначитись по цьому питанню, 6,7% опитаних - провідну роль в допомозі вищезазначеним підрозділам поклали на СБУ, а трохи менше 6% таку роль надали ЗСУ.

    Дослідження здійснено компанією "Active Group" за допомогою онлайн-панелі "SunFlower Sociology". Метод: комбінований: телефонне опитування (CATI) самозаповнення анкет онлайн у панелі «SunFlowerSociology» Вибірка: 2000 анкет (репрезентативна за віком, статтю і регіоном України). Період збору даних: 23-24 березня 2024 року

  9. Президент Владимир Зеленский провел телефонный разговор со спикером Палаты представителей Конгресса США Майком Джонсоном.

    Президент Владимир Зеленский провел телефонный разговор со спикером Палаты представителей Конгресса США Майком Джонсоном.

    Об этом глава государства сообщил в своём Telegram-канале.

    Военная помощь от США Украине: что известно о блокировании финансирования в Конгрессе У США месяц назад закончились деньги на военную помощь для Украины. На инфографике – что известно о блокировании финансирования в Конгрессе.

    Зеленский рассказал Джонсону о ситуации на фронте и о «стремительном усилении российского воздушного террора».

    «В этой ситуации быстрое принятие Конгрессом помощи для Украины критически важно. Мы отдаем себе отчет, что в Палате представителей есть разные позиции относительно того, как это сделать, но главное – чтобы вопрос помощи Украине оставался фактором объединения», – подчеркнул президент.

    Политики также обсудили необходимость скорейшего перекрытия источников, из которых агрессор финансирует войну, и использование замороженных российских активов в пользу Украины.

    Напомним, 13 февраля Сенат США утвердил законопроект, предусматривающий дополнительное финансирование на приоритеты национальной безопасности США. Это включает около 60 миллиардов долларов для Украины. Спикер Джонсон, среди прочего, подверг критике законопроект за то, что документ якобы не регулирует вопрос безопасности границ США, и заявил, что Палата будет действовать «по собственному усмотрению» во время его рассмотрения.

    СМИ также сообщали, что спикер Джонсон начал обсуждать с конгрессменами альтернативный вариант законопроекта, в котором Украине предлагается выделить не 60 млрд долларов помощи, а 47,6 млрд долларов.

    Ранее в Белом доме заявили, что из-за промедления Конгресса россия использует каждый момент для ударов по Украине.

  10. В феврале 2024 года добыча угля в России начала снижаться, подсчитали “Ведомости” на основе данных Росстата. По сравнению с февралем прошлого года добыча сократилась на 0,7% до 34,6 млн тонн, с январем 2024 года — на 1,8%.

    Снижение добычи в феврале произошло на фоне сокращения экспорта. Закупки российского угля сократили все крупнейшие импортеры, в том числе Китай, Япония, Южная Корея, Индия и Турция; последние — на 55 и 47% соответственно. Китай остается крупнейшим рынком сбыта угля для России, экспорт туда в феврале сократился на 22,4%.

    Опрошенные “Ведомостями” эксперты объясняют снижение отгрузок за рубеж в том числе увеличением добычи в Индии и падением отгрузок через терминал ОТЭКО в Тамани.

На верх