Зміст: [Показати]

З 17 по 21 лютого 2020 року в готелі Хілтон, конференц-зала "Сан Франциско" (бульвар Тараса Шевченка, 30) в рамках Програми зменшення біологічної загрози в Україні (ПЗБЗ) пройшов Семінар №18: «Безпечність харчових продуктів у контексті аналізу шляхів перевезення та торгівлі продуктами свинарства: визначення і зменшення ризиків поширення хвороб тварин та інших захворювань харчового походження і зокрема Африканської чуми свиней».

На семінарі розглядались транскордонні хвороби тварин на прикладі контролю ящуру. Особливості реагування на надзвичайні ситуації в сільському господарстві (українське та міжнародне ветеринарне законодавство, контроль переміщення та вплив на експорт). Відбулись симуляційні вправи (на основі ADRT) з елементами картографії та прив’язкою до місця (NABC), для визначення ризиків переміщення тварин, розгляд пропозицій щодо заходів обмеження та їх обговорення у форматі "а що, як...?”. Обговорення реалій українського законодавства і політики, у відношенні хвороб тварин, контролю переміщення, торгівлі тваринами і продукцією тваринного походження. Особливості вірусу Африканської чуми свиней: специфічність, стійкість та інактивація Історичні аспекти. Механізм передачі, поширення і виживання в навколишньому середовищі (включаючи м'ясо, корми і транспортні засоби). Симптоми хвороби та інших подібних захворювань (патологічні зміни, діагностика і диференційний діагноз). Ролі диких/здичавілих свиней в поширенні та підтриманні епізоотії АЧС, а також роль мисливців і грибників.

Обговорення місць стихійної торгівлі продуктами харчування відвіданих в рамках проекту UP-10 (огляд веб-сайту UP-10, оцінка даних зібраних за допомогою мобільного застосунку при зборі зразків. Обговорення ефективності системи спільного інформування учасників проекту UP-10). Презентація отриманих результатів робочими групами (їх обговорення: що схожого?, відмінності?, проблеми і шляхи їх вирішення?).

Оцінка впливу АЧС на свинарство в країні та економічні наслідки (на прикладах з інших країн – АЧС (Китай) та КЧС в Нідерландах тощо). Моніторинг та спостереження за транскордонними хворобами тварин: чим раніше, тим краще (ВЛЗН, як приклад). Повідомлення про випадки АЧС в Україні – правила процедури і вплив на виробників, перевізників тварин і місцеві громади. Оцінка процедури – від «підозри» до лабораторного підтвердження діагнозу. Детально про ПЛР дослідження. Боротьба з АЧС: ризики і загальні міркування щодо переміщення тварин, запровадження карантинних заходів, перекриття доріг, інформування громадськості тощо.

Біозахист, як шлях запобігання поширенню вірусу АЧС у малих господарствах / домогосподарствах / комерційному виробництві свинини. Реагування на спалахи (вимоги до звітності, біозахисту у запобіганні поширенню АЧС з місця спалаху). Евтаназія свиней та утилізація туш. Очищення контамінованих об'єктів і перезапуск виробництва після спалаху АЧС.

Політика щодо контролю і стримування АЧС: досвід інших країн – наприклад, економічні наслідки в Китаї. Важливість комунікації та інформування громадськості.

Довгострокові наслідки АЧС для України. Чи можливе викорінення АЧС? Якщо ні, то як ще можна мінімізувати вплив АЧС на свинарство? Обговорення в групах: огляд поточного політичного стану у сфері ветеринарної медицини в Україні. Проект UP - 10 та інші зусилля у розробці ефективних шляхів комунікації для різних соціальних категорій населення, за підтримки АЗЗ.

Майбутня діяльність - Чого хочуть українські учасники семінару. Яким буде проект UP-11? Обговорення навчальної складової.

Поточні дослідження АЧС, на прикладі Науково-дослідного інституту біозахисту. Методи швидкої (експрес) діагностики. Перспективи створення вакцини.

Порядок денний

 

Теоретична складова

На верх